ALARMI I OBSH-së!!!

ALARMI I OBSH-së!!!

Nga Sheradin Berisha, Facerbook 6 Prill 2022

Sot xhandari i shëndetësisë globale, Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka përhapur alarmin se në qytetin Mumbai të Indisë është regjistruar rasti i parë i variantit Covid19 ‘XE’. Sipas OBSH-së Varianti i ri XE është një hibrid i variacioneve BA.1 dhe BA.2 të Omicron!!!

XE variant of Covid-19: Everything we know so far about the new mutation

Kliko këtu 👇👇👇

https://www.livemint.com/science/health/xe-variant-of-covid-19-everything-we-know-so-far-about-the-new-mutation-11649249523851.html

***

Një vit më herët në prill 2021 OBSH në të njëjtën mënyrë alarmoi botën se ka filluar të përhapet “varianti britanik” i virusit i cili është i rreziksh dhe agresiv! Këtë alarmë me tone të frikës më 5 Prill 2022 e përsëriti edhe ministri i shëndetësisë në qeverinë e Kosovës, Arben Vitia.

Më 6 prill unë kam bërë në reagim lidhur me masat e reja të qeverisë Kurti,pikërisht në saje të variantit britanik të virusit!

Ju ftoj ta lexoni:

Nga arkivi, më 6 prill 2021

T’I THEMI NDALË IZOLIMIT DHE SHKATËRRIMIT TË JETËS SONË!

Nga Sheradin Berisha

Masat e reja të qeverisë (maska, distancimi social, izolimi, mbyllja e ekonomisë familjare dhe jo vetëm) në emër të “Covid-19”, siç deklaron Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia “të variantit më të rrezikshëm britanik, që është shumëfish më i rrezikshëm, më agresiv dhe i prek moshat e reja”, janë masa absurde, të papranueshme dhe si të tilla të kundërshtueshme dhe totalitare!

Këto masa (për një vit rresht) nuk e ndalën dot këtë plandemi të sajuar, përkudrazi shkatërruan jetën e njerëzve dhe ekonominë e tyre jetësore!

Prandaj t’i themi: NDALË KËTIJ IZOLIMI ABSURD DHE SHKATËRRIMIT TË JETËS SONË!

***

MASAT KRIMINALE KUNDËR JETËS SË QYTETARËVE!!!

Me këto masa që i vuri Qeveria e Kosovës në krye me Albin Kurtin, shkatërrohet jo vetëm shëndeti e njerëzve, por dhe ekonomia e tyre! Këto masa si të tilla janë antinjerëzore dhe kriminale! Për këto veprime, kryeministri Albin Kurti, dhe ministri i shëndetësisë, Arben Vitia si dhe gjithë shpura që qëndrojnë krahas dhe prapa tyre një ditë duhet të përgjigjen penalisht!

Qeveria e Kosovës vendos masat e reja anti-COVID:

https://fb.watch/cdjoEpHoj9/

==================

Nga arkivi, më 6 prill 2021

T’I THEMI NDALË IZOLIMIT DHE SHKATËRRIMIT TË JETËS SONË!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10218776431458288&id=1125324528

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura