ALBIN KURTIT PO I VJEN FUNDI SI KRYEMINSTËR!

ALBIN KURTIT PO I VJEN FUNDI SI KRYEMINSTËR!

Nga Sheradin Berisha, Fb më 23.11.2022 – Pashtriku më 8 Janar 2023

Nga ky mishmash i ricikluar dhe plotësisht i kontrolluar Kosova del e dëmtuar, jo Serbia! Pse? Sepse gjithçka po negociohet për statusin politik të serbëve në këtë republikë!

Në këtë kuadër rreziku vjen nga ‘Zajednica’ dhe ’44 minishtetet kishtare serbe’!

Klikoni e dëgjoni 👇👇👇

https://fb.watch/g_7t_u5KjZ/

***

Albin Kurti nëse vazhdon kështu i ka muajt e numëruar, për të mos thënë javët… Pse? Sepse kjo republikë është krijesë e marrëveshjeve ndërkombëtare që kulmoi me pakon e Ahtisarit, jo me gjakun e Adem Jasharit. Po ta kishim në themel gjakun e Adem Jasharit do të ishim vërtetë shtet i pavarur dhe sovran! Prandaj ky mishmash që ka krijuar pakoja e Ahtisarit, do të kulmoj me një marrëveshje tjetër ndërkombëtare, në dëmë të Kosovës!

***

Edhe më 15 nëntor 2022 në një stratus në rrjetin tim Facebook kam shkruar:

„Nëse Albin Kurti nuk e pranon zbatimin e marrëveshjes: Thaçi – Daçiq, të datës 19 prill 2013 për Zajednicën, shumë shpejt mund të rrëzohet. Përgatitjet për largimin e tij kanë nisur qysh në verën e këtij viti!“

_____________________

SI U ZHVILLUAN NEGOCIATAT E FSHEHTA SHBA SERBI PËR STATUSIN E KOSOVËS, GJATË LUFTËS 1998 – 1999?!

Total
0
Shares
1 comments
 1. HEU, ULTIMATUMI I ESKOBARIT: ALBINIT P’I VJEN FUNDI; ALBINI KA VETËM DY DITË KOHË; ME ALBININ APO PA ALBININ, ASOCIACIONI I KOMUNAVE SERBË NË
  KOSOVË DO TË BEHËJ!” POLITIKA NUK PUNON PËR DREJTËSI OUUH VETËM PËR INTERESA! SHPESH HERË ATY KU MNEDON QË KE UZDAJËN O, ATY DO TA KESH
  MURTAJËN; SI DERGJË E KEQE-PËRDREQË, PËR SHFRAOSJEN, VARROSJEN PËR SËGJALLI, QË NA KALLI TIM E FLAKË ËH, MOJ SHTRIGA, MË E LIGA PLAKË; NUK
  NGOPESH AS NUK KOPESH AS ME GJAK OR PRAG TË MBI 80% TË SHQIPTARISË
  POR, KËRKON, TENTON 100% TROJE DHE POPULL PELLAZGO ILIRO O TË MBARË
  SHQIPATRISË! KJO ËSHTË TRADHTIA E KATËRT ME RADHË N’GËRMADHË O NGA
  LUFTA-FUTA E PARË BOTËRORE, LUFTAT BALLKANIKE, LUFTA DYTË BOTËRORE,
  DHE, PRAPË LUFTA ÇLIRMTARE UÇK+USA+NATO+DIASPORA SHQIPTARE+BOTA
  DEMOKRATIKE+TROJET SHQIPTARE-NE LUFTËN FITOJMË POR, PASLUFTË Q’NA
  TRADHTOJNË; PAKTI I LINDJES DHE PRENDIMIT; ME TRADHTI O, DHE TRAGJEDI
  VRASJE PAS SHPINE, PLASJE SHKAS SHKINE; EUROPË DHE RUSI, NA KOPË NËN
  PUSI; DUKE BERË TREGTI, KËRRDI, GERRDI ME TROJET E POPULL KOMBI MBARË
  PELLAZGO ILIRO SHQIPTARISË AH, VËLLAZËRO RIHIRO SHNDRITKA VRRISË OH,
  PËR PASURI OR HAMSHURI MBI GJENE TOKË-GRI KRENË KOKË OOOJ, NËN LOKË
  DUKE NA NDARË O PËRÇARË NË TË SHTATA E TË NËNTA; TRENTË RRASHTA MË
  RËNDA; VRARJE O PËRÇARJE MES VETI, STRES TRETI; TERË KËTA PËR HATA OH
  GJERË HOLOKAUSTE GJENOCIDE PËR SHFAROSJE, ZHVARROSJE, TRANSPORTË
  NGA SHQIPTARIA GJERË RUSO SERBE-PUSO CERBE, PËR T’NA PËRBI E HUMBUR
  OH, SHKRUMBUR; TERË POPULL KOMBIN RROKULL LOBIN, ZOTIT PREJ TË ZOTIT
  TË GADISHULLIT PELLAZGO ILIRO MBARË SHQIPTRAISË, DUKE UA DHURUAR SI
  PLAÇKA LUFTË-PRAÇKA FUTË ËH, KËLYSHËVE RUS SERBO JUGOSLLAVE, PUSO
  VERBO TUGOSHKAVE; SI BISHA TËRBUAR, ISHA, KISHA VËRBUAR, NUK NGOPEN
  AS KOPEN, ME GJAK DHE PRAG TË MBARË SHQIPTARISË; MBARË SHQIPTARISË!
  REFUGJATË LUFTË TERORIZUAR MË TËRBIM, MERGIM, MARRSHIM, PA KTHIM O,
  GJERË NË AMSHIM AH, AMSHIM; AUUUH OJ, GOLGOTA SHQIPTARE!. MANI USA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura