AVDYL GRËRVALLA: KUSH JANË KËTO HIJE FERRI QË S’HYJNË NË KËSHTJELLËN E KOMBIT?!

Gjenevë, 18. 02. 2014 – Në gjashtë vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, më 17 shkurt 2014, dy fëtyra të para politike të shtetit, pra presidentja atifete jahjaga dhe kryeministri i Kosovës* hashim thaçi anashkaluan Kështjellën e Kombit (vizitën në familjen e madhe Jashari). Përse kështu? Çfarë i vyejnë shtetit të Kosovës ky lloj i prijësve që ikin nga muret e Kështjellës së Kombit? 23 vite me radhë ish-partia e thaçit e ka ushtruar këtë pafëtyrësi në varrezat e Stuttgartit… prezenca e familjes i ka penguar gjithmonë… këtë praktikë e përsërisin tash në Varrin e Qëndresës në Prekaz!!! Hijet e dala nga ferri, që kanë frikë nga muret e Kështjellës së Kombit, nuk duhet kurrë t’i prijnë Kosovës!
Avdyl Gërvalla – Gjenevë, më 17 shkurt 2014

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura