DISKRIMINIMI KRIMINAL!

Nga arkivi i FB, 8 Tetor 2021

DISKRIMINIMI KRIMINAL!

Nga Sheradin Berisha

Kur jemi në shtëpi e ajrosim dhomën duke i hapur dritaret, sepse gjatë frymëmarrjes paksohet O2, ndërsa shtohet CO2.

Sa jemi në shtëpi rrimë e lëvizim pa maskë, ndërsa kur dalim në natyrë (në ajër të pastër) detyrohemi të mbulojmë hundën e gojën me maskë, pavarësisht nëse lëvizim vetëm apo me një anëtar të familjes.

Mbajtja e maskës me detyrim ligjor në natyrë dhe çdokund tjetër ku kemi nevojë për ajër të pastër, është dënimi më i rëndë që mund t’i bëhet njeriut.

E ulë integritetin njerëzor dhe për më tepër është diskriminim kriminal!!!

***

Të ndalohet plaçkitja e qytetarëve në mënyrë ligjore!

Nga Sheradin Berisha, 12 prill 2021

_______________

SHTOJCË

KUR POLITIKA FLET NË EMËR TË MJEKËSISË!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 10. 10. 2022

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura