GJENOCIDI I PANDËSHKUAR!

GJENOCIDI I PANDËSHKUAR!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 1 korrik 2023

Në dhjetor 2007 (rreth dy muaj para shpalljes së pavarësisë, më 17.02.2008) pas hulumtimit dhe publikimit të shumë krimeve të kryera nga çizmja ushtarakepolicore serbe e kryekriminelit Millosheviç, kam shtruar pyetjen:

– PSE QEVERIA NUK NGRE PADI KUNDËR SERBISË PËR GJENOCIDIN E KRYER NË KOSOVË?!

Për faktin sepse institucionet e UNMIK-ut, por dhe qeveria me institucionet tjera vendore (të gjyqësisë, prokurorisë e të sigurisë) – heshtnin!

***

Nga arkivi i pashtriku.org, 23.XII.2007:

BARBARËT E “MESJETËS“ TË FUNDSHEKULLIT XX!  DËSHMI RRËNQETHËSE: AKTE MIZORE TË KRYERA NGA BARBARËT SERB!

(Pergatiti: Sheradin Berisha, 23. XII. 2007)

 PSE QEVERIA NUK NGRE PADI KUNDËR SERBISË PËR GJENOCIDIN E KRYER NË KOSOVË?!

https://pashtriku.beepworld.de/barbaretfoto.htm

________________________________

GJENOCIDI SI KRIM KUNDËR NJERËZIMIT DHE PËRMASAT E GJENOCIDIT SERB NË KOSOVË (1998-1999)

***

SPASTRIMI ETNIK GJATË LUFTËS NË KOSOVË (1999)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura