ISMAIL KADARE: TË TRONDITUR SI RRALLË HERË NË JETË, PËR HUMBJEN E ADEMIT TË SHTRENJTË!

Pashtriku.org, 27 korrik 2018: Shkrimtari Ismail Kadare dhe bashkëshortja e tij, Helena, i kanë dërguar një letër ngushëllimi familjes Demaçi për humbjen e mikut të tyre të pazëvendësueshëm, Adem Demaçi.
“Të tronditur si rrallë herë në jetë, ju dergojmë ngushëllimet tona për humbjen e Ademit të shtrenjtë, mikut të pazëvendësueshëm, të domosdoshëm si rrallëkush për ne dhe për kombin”, – thuhet në ngushëllimin e çiftit Kadare, për familjen Demaçi.
Adem Demaçi ka ndërruar jetë (më 26 korrik) në moshën 82 vjeçare, pas një sëmundje të rëndë nga e cila po vuante prej disa vitesh.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura