LËKURBUALLI ALBIN KURTI! (FOTO DËSHMI)

Nga Sheradin Berisha, facebook, 4 shkurt 2022

Më 21 dhjetor 2021 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti përmes një postimi në Instagram ka njoftuar se mori njëkohësisht dozën e tretë të vaksinës kundër koronavirusit dhe vaksinën e gripit sezona!

Vaksina e gripit merret në shtator – tetor, jo në fund të dhjetorit ooo Albin!

Në postim, Albini iu kërkon qytetarëve që të marrin vaksinën për të mbrojtur veten dhe të tjerët.

“Sot e kam marrë dozën përforcuese të vaksinës kundër COVID-19 dhe vaksinën kundër gripit sezonal në të njëjtën kohë dhe të njëjtën qendër të vaksinimit. Mundësia për të marrë të dyja vaksinat njëkohësisht, na jep mundësinë të mbrohemi nga të dyja sëmundjet, për të mbrojtur veten dhe të tjerët”, ka shkruar Albini në Instagram.

Albini këtë shënim e ka ilustruar edhe me një foto duke marrë vaksinën. Po të shikohet me kujdes gjilpëra ka pas vështirësi sikur me qenë një baski (gozhdë – kunjë metali), ndërsa lëkura e Albinit ngjanë të jetë e trashë si lëkura e Buallit! 🤣

Çka ka ndodhur me Albinin (?) e ke marrë apo jo këtë vaksinë me “gjilpër gozhde” ?!

___________

P.S: Nga arkivi i fb, 1 shkurt 2022

MOS I DËGJO LAJMET E VIRUSIT!

Një mik më pyeti: si të mbrohem nga virusi? I thash: mos i dëgjo lajmet e virusit as virusologët e politikës! Merrë vitaminën D, ujë me limon, një copë hudhër, medito, mos vë maskë, dil e shetitu në ajër të pastër… Kaq! Sheradin Berisha

___________

ALBIN KURTI KËRKON DOZËN E TRETË PËRFORCUESE (!) NDËRSA NË IZRAEL EDHE PAS DOZËS SË KATËRT INFEKTIMET KANË PËSUAR RRITJE!

***

ALBIN KURTI – ALTOPARLANTI I ‘OMICRONIT”!

***
TË NDIQET PENALISHT ÇMENDIA E ALBIN KURTIT!

https://pashtriku.org/te-ndiqet-penalisht-cmendia-e-albin-kurtit/

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura