PROF. DR. NUSRET PLLANA, FENIKSI QË ECI VETËN

Prof.Dr. Nusret Pllana, Feniksi që eci vetën

Nga Gazmend Islami, Nürnberg, 10. 10. 2022

Kishte gjithmonë burra dhe gra, që asnjëherë nuk u ndalën, duke punuar për çlirimin e atdheut!

U persekutuan u rrahën, mbajtën burgje të rënda, luftuan, disa ranë dëshmorë e disa mbetën gjallë!

Pas lufta i ndryshojë shumë nga ta, lakmia për tu pasuruar, i humbi në lajthitjen e madhe, i bëri që ata të mos e dinë as kush janë dhe kush ishin!

Është e dhimbshme kjo, sepse humbëm ata që i kishim idol, u thyem shpirtërisht, sepse i pamë që edhe ata nuk ishin të pathyeshëm, nuk i thej Serbia, por i thej lakmia për tu pasurar!

Të pakët kanë mbetur siç ishin!

Këta rreshta i shkrova, sepse kur e shoh një burrë, që një jetë të tërë, punoj e luftoj për atdheun e vet, dhe ende punon dhe nuk ndalet, më motivon të them me veten, lum na që e kemi, por mjerë na që nuk ja dim vlerën!

Po flas për Prof. Dr. Nusret Pllanën, Zërin e Kosovës së lirë, zërin e atyre që gjithmonë në shpirt e kanë atdhedashurin!

Nusreti ende dhe kurrë pa u ndalur, ka bërë dhe është duke bërë punë të madhe pë atdheun. Librat e tij kanë arritur kudo dhe në çdo cep të planetit tokë, për të vërtetën e luftës sonë, për të demaskuar Serbinë për krimet e bëra në Kosovë!

Mediat dhe qeveritë tona, nuk bënë asgjë për të ndihmuar, shumë pak apo më mirë me thanë asgjë!

I lutem zotit, që puna e tij, të shpërblehet, kjo as që ka dyshim, por sa bëmë ne per ty Prof!

Gjithmonë një shpirtbardhë dhe një shqiptar i madh e patriot.

Puna juaj dhe vepra juaj, janë fryma dhe shpirti i dëshmorëve!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura