PSE RINIA NA IK NGA LIRIA?!

PSE RINIA NA IK NGA LIRIA?!

Shkruan: Kadri Luzha (*), FB 07.11.2020

Se Liria ka emër nuk mund ta kontestojë askush. Mirèpo zhvillimi, përparimi, mirëqenia, barazia, drejtësia, dinjiteti e bëjnë kuptimin e emrit Liri. Pa këto emri Liri zbehet.

Pse rinia na ik nga Liria!

Mua nuk më pëlqen më thënia:

Jam i varfër por i lirë

Ndaj më pëlqen varfëria.

***

(*) Kadri Luzha, ish i burgosur politik! I persekutuar familjarisht nga viti 1981…

,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Nga arkivi, 5 nëntor 2020

Lira ka emër UÇK-në, ndërsa mbiemër gjakun e dëshmorëve të kombit!

ASKUSH NUK ËSHTË I LIRË KUR LIRIA VARET NGA POLITIKANËT MILIONERË!

Nga Sheradin Berishav (**), Facebook 5 nëntor 2020

Po, liria ka emër UÇK-në, por çlirimtarët kanë emër e mbiemër! Dhe mijëra çlirimtarë, para por edhe 20 vjet pas çlirimit jetojnë në skamje e varfëri! Për këta çlirimtarë s’kishte dhe s’ka liri, derisa përballen me papunësi, skamje e varfëri!

Kush e shijoi lirinë në emër të UÇK-së?

– Hashim Thaçi,

– Kadri Veseli,

– Xhavit Haliti,

– Azem Syla,

– Ramush Haradinaj,

– Rexhep Selimi,

– Sami Lushtaku

– Fatmir Limaj,

– Adem Grabovci, dhe shumë të tjerë rreth tyre!

Kjo klasë politike në emër të UÇK-së u ngritën në pushtet dhe u bënë të pasur e milionerë sikur të ishin biznesmenë!

Prandaj askush nuk mërzitet për ta!

Pse?

Sepse askush nuk është i lirë kur liria varet nga milionerët!

Është e papranueshme përdhosja e gjakut të K-dantit Adem Jashari dhe i mijëra dëshmorëve që u flijuan për këtë vend! Lira ka emër UÇK-në, ndërsa mbiemër gjakun e dëshmorëve të kombit!

(**) Sheradin Berisha, ish i burgosur politik! I persekutuar familjarisht nga viti 1981…

ASKUSH NUK ËSHTË I LIRË KUR LIRIA VARET NGA POLITIKANËT MILIONERË!

============== 

SHTOJCË

Shtabet e milionerëve të fondeve: 3% dhe Vendlindja Thërret, para, gjatë dhe në përfundim të luftës, kanë abuzuar e vjedhur qindra milionë të UÇK-së…! Prandaj kërkojmë hetimin, gjykimin dhe dënimin e të gjithë hajnave, që vodhën djersën e shqiptarëve!

REPUBLIKA E SHTABIT TË PASHALLARËVE TË FONDIT TË 3 % -shit DHE FONDIT “VENDLINDJA THËRRET”!

 Nga Sheradin Berisha

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura