SHERADIN BERISHA: TË HETOHEN MILIONAT E POLITIKANËVE!

Pashtriku.org, 17 qershor 2017: Agjencia Kosovare Kundër Korrupsionit (AKK) tashmë ka publikuar formularët e politikanëve për deklarimin e pasurisë!
Sipas formularëve, politikanët të cilët jane ricikluar me vite brenda ekzekutivit dhe legjislativit të Kosovës, kanë krijuar pasuri milionëshe, duke përfshirë këtu patundshmërinë e deklaruar, si dhe shumën e parave që i kanë depozituar nëpër banka!
Është e pamundur që ata/o ta kenë krijuar këtë pasuri me pagat dhe meditjet tyre! Ky soj politikanësh vetëm me këto deklarime vullnetare janë milionerë! Shtrohet pyetja: sa pasuri të tundshme e të patundshme të padeklaruar kanë se…?! Askush nuk e di perveç atyre! Sigurisht është shumëfishi i këtij deklarimi! Prandaj, qeveria e ndryshimit, duhet ta hetoj gjenezën e kësaj pasurie përrallore!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura