VAJZA E PIKËLLUAR PAS VDEKJES SË NËNËS!!!

VAJZA E PIKËLLUAR PAS VDEKJES SË NËNËS!!!

Gruaja vdiq papritmas pas pranimit të vak.sinës kundër COVID-it

“Dje jetën e nënës sime të bukur e mori doza e përforcuar e vak.sinës kundër COVID-it” ka shkruar me 16 shtator 2022 Stephanie Foster, vajza e pikëlluar e Carol Pearces së vdekur në rrjetet sociale dhe shtoi: ”Ka rënë e vdekur në dysheme në farmacinë (barnatoren) Shoppers Drug Mart!!!”

Gruaja papritmas u rrëzua dhe vdiq në dysheme disa çaste më vonë pasi ka pranuar vak.sinën kundër Covidit në farmacinë (barnatoren) lokale në Saskaton të Kandasë.

Sipas postimeve të Stephanie Foster, vajzës së gruas së vdekur në rrjetet sociale, nëna e saj Carol Pearce, është përshkruar me shëndet të shkëlqyer dhe pa probleme shëndetësore, ndërroi jetë të enjten me 15 shtator (2022) në farmacinë (barnatoren) Shoppers Drug Mart brenda disa minutave pasi që vajzës së vet ia dërgoi porosinë.

Vdekja e saj është konstatuar 15 minuta pas pranimit të vak.sinës. Vajza e saj e pikëlluar nuk mund të besojë se ka ndodhur dhe se nëna e saj e dashur nuk është më në mes të gjallëve.

Me 16 shtator vajza e saj Stephanie Foster në Facebook ka shkruar:

“Dje jetën e nënës sime të bukur e mori doza e përforcuar e COVID vak.sinës. Ka qenë e lumtur dhe krejtësisht e shëndosh. Ka kaluar mëngjesin e djeshëm duke më vizituar në shtëpinë time gjer në kohën e caktuat. Në terminin e caktuar për vak.sinim ka shkuar e lumtur dhe krahëhapur. Nuk ka pas kurrfarë probleme shëndetësore. Nëna më ka dërguar porosinë menjëherë pasi ka marr vak.sinën që të më lajmërojë se duhet të pres 15 minuta dhe unë iu përgjigja porosisë së saj. Menjëherë pas kësaj më thanë se ”ndërroi jetë para se të bie në dysheme” në farmaci (barnatore). Kjo është ajo që na thënë mjekët. Kjo KURRË nuk do të guxonte të ndodhte po të dinin se çfarë injektonin në ne!!! Nëna ime akoma do të ishte këtu”.

Data: 22.09.2022

Burimi: epoha.com.hr

Përktheu: Faik MIFTARI

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura