VERIU BOMBË E KURDISUR NGA REGJISORËT E POLITIKËS…

VERIU BOMBË E KURDISUR NGA REGJISORËT E POLITIKËS…

Nga Sheradin Berisha, Facebook 27.12.2022

Në mbrëmjen e 15 dhjetorit 2022 Vuçiqi bëri të ditur kërkesën që ia drejtoi KFOR-it për kthimin e 100 – 1000 ushtarëve serb në Kosovë në përputhje me Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së. Sot është data 27 dhjetor dhe KFOR-i akoma nuk i ka kthyer përgjigjie Serbisë në këtë drejtim!

KFOR-i duket që nuk do të jap përgjigjien e kërkuar nga Serbia, ndërkohë që në Veri (përkundër shtimit të forcave të KFOR-it, Eulex-it dhe Policisë së Kosovës) është rritur barikadimi dhe shpeshtimi i sulmeve të strukturave kriminale të Vuçiqit.

Kur kihet parasysh heshtja “mortore” e diplomacisë botërore (SHBA – BE dhe jo vetëm), e cila po vepron larg syrit publik, atëherë me lehtësi mund të vlerësojmë se Veriu është shndërruar në një bombë të kurdisur, e cila po dirigjohet dhe aktivizohet, varësisht nga zhvillimet e përgatitura në prapaskenë për marrëveshjen e madhe finale.

Kjo maskaradë e menaxhuar në heshtje nuk do të zgjas pa kufi, do të përfundoj me një blic marrëveshje të komsitur në prapaskenë, për largimin e barikadave, në mënyrë që në janar të vitit 2023 të nis dialogu intenziv i shumëkërkuar nga qendrat vendimmarrëse të elitës globaliste!

___________

Një analizë për këtë krizë:

VERIU BOMBË E KURDISUR!

Edhe këtu

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10221587686497907&id=1125324528

_________________

Ky barikadim ka një qëllim …

MITROVICA KA 500 MILIARDË DOLLARË PASURI!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura