DR.SULEJMAN ABAZI: SI T’IA BËJMË “GROPËS” QË PO HAPIM ME DUAR TONA?!

Tiranë, 13 tetor 2017: Po përballemi me një diversitet mendimesh e kundërshtimesh brenda qenies tonë, që po na shkatërron.
Nuk lëkundem të deklaroj hapur:
Një Masoneri e re “Homo”, ka marrë drejtimin politik të Europës e me gjerë, dhe ajo sot po dikton mbi jetën tonë. Imoraliteti në politikë po shfaqet pa limit! Ata nuk kanë dinjitet, komb e atdhe”.
Të dashur patriotë dhe idealistë të çështjes shqiptare:
Mos prisni që t’iu vlerësojnë apo t’iu thërrasin, përkundrazi, në të gjithë mënyrat do t’u mbajnë sa më larg çështjeve që kanë të bëjnë me fatin e shtetit dhe të kombit.
Personalisht nuk më shqetëson kjo falangë antikombëtare e kriminalizuar, e njerëzve që kanë zaptuar shtetin dhe pushtetin, por më shqetëson miopia, naiviteti, fodullëku dhe “toleranca” e shpifur e militantizmit partiak, që vepron në mes të shqiptarëve.
Shqiptarët pa e kuptuar, me duart e tyre po hapin gropën, ku nesër do të varrosin veten e tyre për së gjalli.
Kësaj si t’ia bëjmë?
Faleminderit.
S. A. Tiranë, 13/10/2017

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura