SHERADIN BERISHA: AGIMI I PUNËVE TË BRENDSHME!

Pashtriku, 8 gusht 2020: Ministri i Punëve të Brendshme në qeverinë e Haxhi Topit, Agim Veliu paska thënë se “hyrja e xhadarmërisë serbe në Karaçevë ka qenë vetëm një patrullim i përbashkët rutinor i KFOR-it dhe Forcave të Armatosura të Serbisë.”
***
Ky ministër i brendshëm e quan rutinor hyrjen e xhadarmërisë serbe në Karaçevë! Kjo do të thotë se, xhandarët e Serbisë hyrjen në Kosovë e kanë bërë rutinë, hynë e dalin sa herë të duan!
Ndoshta agimi ka të drejtë, për faktin sepse, kjo qeveri brenda saj ka edhe Serbi! Ka Goran Rakičin që sillet e vepron si kryeministër i Serbisë brenda qeverisë!

———————
Veliu: Hyrja e xhandarmërisë serbe është vetëm një patrullim i përbashkët me KFOR-in
Nga Antigona Isufi, 08.8.2020
https://kallxo.com/lajm/veliu-hyrja-e-xhandarmerise-serbe-eshte-vetem-nje-patrullim-i-perbashket-me-kfor-in/

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura