SHPËRFYTYRIMI I REPUBLIKËS

Në 16 vjetorin e protestës së 10 shkurtit 2007

Pashtriku, 10. 02. 2023

SHPËRFYTYRIMI I REPUBLIKËS

Nga Sheradin Berisha, Facebooku më 10.02.2020

Më 10 shkurt 2007 u protestua në Sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë. Policia e UNMIK-ut hudhi bomba lotësjellëse, plumba gome dhe jo vetëm. E bëri tym e flak, plagosi dhjetra protestues e vrau dy të rinjë, Mon Balaj (26 vjeç) dhe Arben Xheladini (34 vjeç)!

Kundër kujt u zhvillua protesta?

Kundër pakos së Ahtisarit, decentralizimit – me formimin e komunave të reja etnike serbe, statusit të veçantë të „kishave dhe manastireve serbe“, dhe jo vetëm, të cilat u mitizuan gjatë historisë nga carllazarët kishtarë, nemanjiqët, dushanët, dinastitë e obrenoviqëvet, karagjorgjeviqëvet, pashiqëvet, drazhamihajlloviqëvet, dobricaçosiqëvet, e deri të millosheviqi, shesheli dhe pasardhësit e tij në krye me vuçiqin!

Pse?

Për të mos u shpërfytyruar sakrifica sublime e Adem Jasharit!

Sot ky shpëfytyrim po shpërfaqet në dialogim pa mbarim …!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10215926566333441&id=1125324528

______

SHTOJCË

Grupi i papërgjegjshëm negociator i Kosovës!

OFERTA „HISTORIKE“ E GRUPIT TË UNITETIT – PËR FORMIMIN E KOMUNAVE TË REJA ETNIKE SERBE!

Shkruan: Sheradin BERISHA – Botuar më 25. 02. 2007

***

SHERADIN BERISHA: PAVARËSIA E PLOTË E KOSOVËS AS QË MUND TË IMAGJINOHET ME REZOLUTËN 1244! (NGA ARKIVI – DHJETOR 2007)

***

SHERADIN BERISHA: KAH PO SHKON KOSOVA? DUHESH ME QENË IDIOT E I PADINJITETSHËM, PËR TË THËNË SE DO TË JETË ҪDO GJË OK!

***

SHERADIN BERISHA: KOMPROMISET E KOSOVËS PËR ‘ZBUTJEN’ E SERBISË! (NGA ARKIVI I PASHTRIKU.ORG, NËNTOR 2008)

***

SHERADIN BERISHA: ÇFARË REPUBLIKE SHPALLËM MË 17 SHKURT 2008?!

***

REPUBLIKA E AHTISARIT ËSHTË DERIVAT I MARRËVESHJEVE NDËRKOMBËTARE DHE SI E TILLË ME MARRËVESHJE NDËRKOMBËTARE RREGULLIMI I BRENDSHËM PO DIZAJNOHET QË TË PËRFUNDOHET

Nga Sheradin Berisha

***

LIGJI I AHTISARIT DHE VOTA E QYTETARIT!

===================

RREZIKU NGA PËRZIERJA DHE SHKATËRRIMI I RACAVE DHE KOMBEVE!

Total
0
Shares
1 comments
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura