SYNIMI I SHBA’ve – HYRJA E SERBISË NË NATO!

SYNIMI I SHBA’ve – HYRJA E SERBISË NË NATO!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 14.01.2023

Në POLITIK po të mos ishte SEKRETI, do të ishte shumë vështirë të mashtrohet MILETI!

„Pavarësia“ e shpallur nga Pakoja e Ahtisarit (më 17 shkurt 2008) gjatë rrugës është bërë plaçkë e pazarit!

DISA THËNIE NË RRJETIN TIM FACEBOOK

Kosova si republikë e Pakos së Ahtisarit, në negociatat e pafundme me Serbinë është bërë plaçkë e pazarit dhe kjo s’ka të bëjë fare me gjakun e Adem Jasharit! Zajednica dhe jo vetëm është pazari plus i Ahtisarit! (Facebook, më 13.12.2022)

***

Duhet të kuptojmë një gjë! Synimi i SHBA’së është futja e Serbisë nën ombrellën e NATO’s. Andaj nuk rreshtin kompromiset që i bëhen Serbisë në dëm të Republikës së Ahtisarit, e cila shumë pak i ngjanë aspiratave të Adem Jasharit!  (Facebook, më 17.12.2022)

***

Barikadimi i planifikuar! Escobar: Asociacioni do të bëhet. Hill: Të jeni të sigurtë se Asociacioni do të themelohet! Për mua është shumë e qartë se, barikadimi i veriut është preludi i themelimit të Zajednicës! (Facebook, më 19.12.2022)

­___________

Shtojcë

REPUBLIKA E AHTISARIT PLAÇKË E PAZARIT!

***

KOSOVA ËSHTË SHNDËRRUAR NË PLAÇKË PËR PAZARET E FUQIVE TË MËDHA!

***

ASOCIACIONI E SHKATËRRON INTEGRITETIN UNITAR TË KOSOVËS!

***

ËSHTË I ÇUDITSHËM PRESIONI I AMBASADORIT HILL PËR THEMELIMIN E ASOCIACIONIT, SI NJË KRAHINË AUTONOME E SERBËVE NË KOSOVË!

***

PËRFSHIRJA E AMBASADORIT HILL NË NEGOCIATAT E FSHEHTA SHBA – SERBI PËR STATUSIN DHE SIGURINË E KOSOVËS NË KUADËR TË SERBISË, GJATË LUFTËS (1998 – 1999)

***

DAÇIQ: ESCOBARI PO PËRDOR FORMULIMIN PËR ASOCIACIONIN QË ËSHTË NË FAVORIN TONË. NGA THAÇI U NËNSHKRUA MARRËVESHJA E BRUKSELIT!

***

VUÇIQI PRETENDON RIKTHIMIN E PËRHERSHËM TË SERBISË NË KOSOVË PËRMES ZAJEDNICËS!

***

Flet ambasadori amerikan, Christopher Hill

MË VJEN KEQ PËR BOMBARDIMIN E SERBISË NË VITIN 1999. DO TË JEMI SËRISH ALEATË! (VIDEO)

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10221722964559774&id=1125324528

***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura