BALLINA
e enjte, 03 shtator 2015

ING.AHMET ҪOLLAKU: KUR QEVERITË NUK KANË DY GISHT LETËR PËRKUJTESË PËR GJEOLOGËT?!

Tiranë, 03. 09. 2015: Kortezhi i naftëtarëve përbëhet nga punëtorë, pompistë, sondistë, roje, brigadierë, shoferë, mekanikë, kuzhinierë, pastruese, normistë, gjeologë, përpunues, dispeçerë, disa nga qyteti disa nga fshati, shu...

me shumë

FATBARDHA DEMI: PËRGJEGJËSIA E QEVERISË DHE INDIVIDIT NË ZHVILLIMIN E SHTETIT

Tiranë, 02. 09. 2015: Përkitazi me shkrimin "Të jesh a të mos jesh shqipëtar!,nga autori Andrea Stefani, (gazeta Dita 30. 08. 2015 dhe pashtriku.org 01. 09. 2015) - Nje thirrje e shumpritur ne masmedian tone, per gjendjen ne te cilen ndodhet Kombi shqipetar. Jane te shumte bashk-kombasit...

me shumë

RESHAT AVDIU: BUJANOCI I SHQIPËRISË SË VJTËR VERILINDORE NDËR SHEKUJ

Preshevë, 02. 09. 2015: BUJANOCI - konsiderohet si vendbanim i lashtë dardan. Dokumentet mesjetare serbe e përmendin qysh në vitin 1381. Disa shekuj ka qenë fshat i vogël. Sipas defterëve osman të vitit 1519, Bujanoci i ka pasur 32 shtëpi, kurse me regjistrimin e vitin 157...

me shumë

GJOKË DABAJ: ZONJA A. MERKEL DUHET TA KETË PARASYSH PSE FITOI KOMUNIZMI NË BALLKAN NË FUND TË LUFTËS SË DYTË BOTËRORE

Durrës, 02. 09. 2015: Në ditët rreth 15 gushtit, kur festa e Shën Mërisë do të sillte në Ballkan një freskim moti, por edhe përmbytje, zonja A.Merkel tha prerazi: „NUK JAPIM AZIL PËR BALLKANASIT. MOS SHPRESONI!“ Në rregull. As unë, si b...

me shumë

FOTOLAJM

JEMI NË PUSHIM VEROR! Të nderuar lexues, Gjatë muajit gusht jemi në pushim veror dhe portali pashtriku.org nuk do të aktualizohet. Ju dëshirojmë pushim të këndshëm! Editori i pashtriku.org, sh.b

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

LOBI SHQIPTAR NË EUROPË!

DOKUMENTAR

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks