BALLINA
e premte, 03 korrik 2015

DILAVER GOXHAJ: KU, KUR DHE NGA KUSH ËSHTË MARRË VENDIMI PËR GJYKATËN SPECIALE?!

Tiranë, 03. 07. 2015 - Për mosmiratimin e Gjykatës Speciale kundër UÇK-së nga Kuvendi i Kosovës, në datën 26 Qershor 2015, ka një javë që zhvillohen debate “pro” dhe “kundër” në të gjitha mediet në Kosovë. I...

me shumë

XHEVAT BISLIMI: MIQTË PO NA KËRKOJNË TA PIMË GOTËN E HELMIT PËR HATRIN E TYRE!

 Viti, 03. 07. 2015 - Keta miqte tane o na duan shume-shume, o na kane zgjedhur per flijim (kurban), o na kane zgjedhur si popull te perendise, qe duhet flijuar per hater te zotit e te paqese ne token tone, ne Iliri, o s'na kane dashur kurre, s'ka patur kurre miqesi me ta...!!! Kjo e fundit eshte me e kuptueshme...

me shumë

GJEKË GJONLEKAJ: GJYKATA SPECIALE E KOSOVËS DO TË ISHTE TRIBUNALI I TURPIT (KANGAROO COURT)

New York, 02. 07. 2015 - Amendamenti 5 i Kushtetutës së Shteteve të Bashkura thotë “askush nuk mund të detyrohet të jetë dëshmitar kundër vetvetes në asnjë çështje penale". Akuzat dhe shpifjet monstruoze të Dick Marty-t e sollën K...

me shumë

PROF.DR.SABILE KEҪMEZI - BASHA: FORMIMI DHE VEPRIMTARIA E ORGANIZATËS ILEGALE PATRIOTIKE SHQIPTARE "VUAJTJA" NË PREKAZ TË EPËRM (4)

Prishtinë, 02. 07. 2015 - (Prokuroria Publike e Qarkut ne Prishtine ngrite aktakuze) - Prokuroria Publike e Qarkut në Prishtinë, Gjykatës së Qarkut në Prishtinë i kishte kërkua që në bazë të nenit 44 , alineja 2, pika 2 Ligji për veprimtari penale t&eum...

me shumë

FOTOLAJM

Edhe në 137 vjetorin e Lidhjes - Lidhja është gjallë (1878 - 2015)

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

LOBI SHQIPTAR NË EUROPË!

DOKUMENTAR

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks