SHKRIMI
e shtunë, 16 janar 2021

SHERADIN BERISHA: SI MBIJETONTE NË POLITIK HASHIM THAÇI?!

Pashtriku, 14 janar 2021: Politikani i keq mbijeton në politik, në saje të manipulimit me vullnetin dhe dëshirat e votuesve!

Hashim Thaçi më 27 nëntor 2010, gjatë fushatës eletorale për zgjedhjet e 12 dhjetorit të atij viti, ka premtuar (rrejshëm) se brenda 15 muajve do të liberalizohen VIZAT! (Shiko foton 1)

Ky manipulant edhe në zgjedhjet e radhës i ka gënjyer votuesit me të njejtin premtim! Madje më 04/05/2016, në rrjetin social facebook poston një hartë të Kosovës me mbishkrimin "GOODBYE VISA"! (Shiko foton 2)

Kaluan mbi 10 vjet nga premtimi i parë, dhe vizat ende nuk u liberalizuan, ndërsa ky gënjeshtar në politik ka mbijetuar...!!!

Politikanët e këqij (të sojit të Hashim Thaçit & Co) s'kanë frikë nga klientela e tyre! Ata frikohen prej njerëzve të mirë e të pakorruptuar. Prandaj në momentin që i mashtronin njerëzit e mirë dhe të ndershëm, jeta e tyre në politikë është zgjatur!

***

Fatkeqësisht sot kemi shumë njerëz të mirë, të cilët politika i ka korruptuar e tjetërsuar, dhe bëjnë jetën e strucit!

- Kush i tjetërson ata/o?!

- Interesi vetjak, duke shkelur mbi interesin e përgjithshëm publik!

Prandaj pa ndryshuar kjo mendësi e robit do të kemi politikanë të papërgjegjshëm sikur hashimi, dhe rrjedhimisht nuk mund të bëjmë ndrydhim të nevijshëm për zhvillim të mirëfillt në çdo drejtim!!

____________

Shikoni: Premtimet e Hashim Thaçit për Liberalizimin e vizave:

https://www.facebook.com/njelajm.net/videos/1006009563132277/

 
kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks