SHKRIMI
e hënë, 28 maj 2018

SHERADIN BERISHA: LUFTA E EGËR PËR PUSHTET DHE SHITJA E INTERESAVE KOMBËTARE!

Pashtriku.org, 12 maj 2017: "Lufta" e egër për pushtet ka degraduar skajshmërisht inegritetin politik e moral të liderëve e partive politike, që synojnë "majen e Ajsbergut" (Kryeministrinë…) me çdo kusht. Megjithatë cilido prej "liderëve" që arrinë të jetë në krye të kësaj majeje - si kryeministër (me vota apo me lojëra prapaskenash nga të fuqishmit e jashtëm), më shumë se për detyrat e shpisë punojnë për realizimin e agjendave të shumta ndërkombëtare, dhe më kryesoret prej tyre janë - dy:

1. dialogu - negociatat - marrëveshjet e reja (pa kushte) me Serbinë (Lista Srpska dhe Zajednica janë hapat e parë…) dhe

2. koncesionimi - privatizimi - shitja e pasurisë (aseteve) jetike kombëtare, oligarkëve vendore, dhe bankierëve e makrovjedhësve ndërkombëtarë!

Tashmë është bërë e qartë, për të gjithë ata që kanë sy e vesh se, këta liderë s'mund të jenë në krye të majës (në qeveri etj) nëse nuk i tradhtojnë interesat kombëtare, pra - të pranojnë negociata të reja më Sebinë dhe t'i bëjnë "rrush e kumbulla" të gjitha asetet kombëtare, prej të cilave ka jetuar dhe duhet të jetoj ky popull i stërvuajtur, ndër shekuj!kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

DOKUMENTAR

DR.MATHIEU AREF: 'PELLAZGËT DHE GREQIA E LASHTË'

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks