SHKRIMI
e enjte, 20 shtator 2018

DR.SULEJMAN ABAZI: SI T'IA BËJMË "GROPËS" QË PO HAPIM ME DUAR TONA?!

Tiranë, 13 tetor 2017: Po përballemi me një diversitet mendimesh e kundërshtimesh brenda qenies tonë, që po na shkatërron.

Nuk lëkundem të deklaroj hapur:

"Një Masoneri e re “Homo”, ka marrë drejtimin politik të Europës e me gjerë, dhe ajo sot po dikton mbi jetën tonë. Imoraliteti në politikë po shfaqet pa limit! Ata nuk kanë dinjitet, komb e atdhe".

Të dashur patriotë dhe idealistë të çështjes shqiptare:

Mos prisni që t'iu vlerësojnë apo t'iu thërrasin, përkundrazi, në të gjithë mënyrat do t'u mbajnë sa më larg çështjeve që kanë të bëjnë me fatin e shtetit dhe të kombit.

Personalisht nuk më shqetëson kjo falangë antikombëtare e kriminalizuar, e njerëzve që kanë zaptuar shtetin dhe pushtetin, por më shqetëson miopia, naiviteti, fodullëku dhe "toleranca" e shpifur e militantizmit partiak, që vepron në mes të shqiptarëve.

Shqiptarët pa e kuptuar, me duart e tyre po hapin gropën, ku nesër do të varrosin veten e tyre për së gjalli.

Kësaj si t'ia bëjmë?

Faleminderit.

S. A. Tiranë, 13/10/2017kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Selver Mackaj 2

Selver Mackaj 1

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks