SHKRIMI
e mërkurë, 19 qershor 2019

DR.SULEJMAN ABAZI: ZOTI NA FALTE NESE GABOJME, POR SHQIPERIA DHE KOMBI KURRE JO!

Tiranë, 25 shtator 2018: Cfare beni keshtu more njerez te mire.

Pse corodisni veten dhe te tjeret dhe vazhdoni te grindeni duke mbetur perseri ne udhekryq.

Cfare dini ju me shume per perspektiven e rajonit dhe cila eshte rruga me e mire e zgjidhjes ne interesin tone kombetar.

Mos shisni vetem patriotizem, por parashtroni alternativa me te mira me fuqi vendimarrese.

A e beni dot kete?

Ju kujtoni se politikat behen shesheve te Europes apo rrjeteve sociale, vetem duke tundur flamurin tone Kuq e Zi dhe duke u perbetuar per atdhetarizem?

Kjo eshte njera ane e mire, por thellohuni, ndaluni per nje moment, degjoni me shume, ruani gjakftohtesine, mbeshtetuni ne shpatullat e njeri tjetrit dhe merrni vendimin me te drejte.

Te bojkotosh sot referendumin ne Maqedoni, do te thote qe indirekt te rreshtohsh ne mbeshtetje te qellimit te politikes ruse, e cila per interesat e saj, nuk e do kurre Maqedonine ne NATO.

Ndihmojeni sa te mundni me marrezine tuaj kete lloj politike, sepse ajo ka nevoje edhe per kete mbeshtetje, te cilen e merr falas.

Cfare paradoksi!!

Cfare jeni duke bere, duke mbjelle percarje dhe pasiguri, ne nje kohe qe kemi nevoje te faktorizohemi politikisht ne institucionet nderkombetare.

Mblidhni mendjen dhe mos gaboni, sepse koha do t'iu denoje rende per kete marrezi qe e shperndani pa u menduar dy here.

Kush jeni ju dhe cfare perfaqesoni me keto mendime pa asnje zgjidhje tjeter dhe qe s'te cojne askund?

Eshte momenti te ulemi dhe te degjojme me kujdes e besim njeri tjetrin dhe te marrim vendimin e duhur.

Bejeni kete sa jeni ne kohe.

Perspektiva e shqiptareve dhe vleresimi i tyre, shume me mire sa deri tani, do te jete vetem me Maqedonine brenda NATO-s dhe me tej BE-se.

Zoti na falte nese gabojme, por Shqiperia dhe Kombi kurre jo. Faleminderit. Respekt.

Sulejman Abazi NESHAJ

Tirane 26 shtator 2018.kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks