SHKRIMI
e shtunë, 26 maj 2018

BLERIM ÇOÇAJ: FILLIMI I RI I KRIMIT, NISI NË PRIZREN!

Prizren 5 korrik 2017: Prizreni nuk po mund të jetojë pa krim. PDK-ja, dikur e Hashim Thaçit, sot e Kadri Veselit, këtë qytet e kanë shndërruar në qendër kryesor të krimit të organizuar.

Kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja, bashkë me drejtorët e tij, të cilët sot janë zyrtarët më të lartë të PDK-së në Prizren, për shkak të këtyre veprimeve kriminale, vazhdojnë të përballen me organet e drejtësisë.

Kadri Veseli, vitin e kaluar, për të kamufluar krimin e partisë së tij, ndërroi drejtorët e Qeverisë së Ramadan Mujës.

Tha se po e fillon një epokë të re në Prizren.

Por, pavarësisht këtij premtimi, krimi në këtë qytet nuk u ndal.

Qeveria e Ramadan Mujës, vazhdon me avazin e vjetër. Tash iu ka bashkëngjit edhe Karitasi !!!

Të kapur nga frika e zgjedhjeve, Komuna e Prizrenit, së bashku me Karitasin, hapën një konkurs për pranimin e mbi 60 infermierëve.Ky konkurs i punësimit, fatkeqësisht u shndërruar në konkurs të krimit, vetëm pak ditë pas përfundimit të zgjedhjeve.

Duart në këtë konkurs i kanë futur njerëzit më të afërt të Kadri Veselit, i cili në zgjedhjet e fundit premtonte një Fillim të Ri për Kosovën.

Përzgjedhja e kandidatëve, është bërë në mënyrën më kriminale.

Organet e drejtësisë duhet të veprojnë sa më shpejtë dhe ta zbardhin të vërtetën e këtij konkursi.

Kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, e ftoj që t’i ndal këto veprime kriminale të njerëzve të partisë së tij, dhe të Qeverisë së Ramadan Mujës.

Ma mirë sot, se nesër do të bëhet vonë!


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

DOKUMENTAR

DR.MATHIEU AREF: 'PELLAZGËT DHE GREQIA E LASHTË'

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks