SHKRIMI
e mërkurë, 19 dhjetor 2018

ALFRED CAKO: PSE ËSHTË LËNË PROTESTA E OPOZITËS ME 27 JANAR?!

Tiranë, 13 janar 2018: Kush eshte simbolika e dates se protestes me 27 Janar? Cfare eshte kjo date ligjerisht tek ne dhe ne vendet e tjera?

Dihet se keto dy vjet ka nje beteje mes atyre qe perfaqeson Sorosi nderkombetarisht dhe mbeshtetesve te tij ketu te quajtur nga kundershtaret e tyre si "soroiste" dhe lidershipit te opozites se sotme, Pd+Lsi, per te ndryshuar disa ligje qe do te rikonfiguronin sistemin e super korruptuar te drejtesise nepermjet shkopit dhe karrotes.

Duke ditur se Sorosi quhet si frontmen i cifuteve dhe oligarkise cifute financiare boterore, atehere nenkuptohet se beteja per kontrollin e Drejtesise eshte mes klases se vjeter politike shqiptare dhe cifuterise financiare boterore. Keta te fundit, nepermjet shume manovrimeve, ashtu sic eshte parashikuar ne Protokollet e famshme, arriten t'u imponohen shume qeverive per ta kaluar nje date ne vit si nderim te detyruar me ligj prej personaliteteve shteterore te disa vendeve perendimore dhe aziatike, te ashtuquajturen Dita e Kujteses, ose dita kunder 'shfarosjes' se "Rraces se zgjedhur" cifute.

Me kete ligj qe u kalua prej Kryeministrit te sapo rikthyer F. Nano ne fund te vitit 2004 edhe ne Shqiperi, duhet ngritur nje memorial ne nderim te tyre dhe duhet te shkojne e perulen para ketij tre figurat kryesore te shtetit.

Dhe kjo date eshte 27 janari, 'dita e nderimit te cifuteve dhe e denimit te evropianeve qe i kane therrorizuar ata', sidomos me 'Holokaustin' ku pretendohet se jane shfarosur 6 milion syresh!!!

Besoj se tani eshte e qarte kush eshte arsyeja e zgjedhjes se kesaj date, jo rastesisht, per protesten ndaj Sorosit, soroisteve dhe cifuteve qe po luftojne ashper per sundim te institucioneve.

A do tejkalohet me 27 janar 21 janari nga dhuna qe mund te perdoret mes protestuesve dhe maxhorances se sotme? Une kam shume frike se Po. Kjo date mund te jete nje gur kilometrik ne historine e shtetit shqiptar.

Kush do fitoje?

Ne fund, historia ka treguar se te gjitha luftrat e 3 shekujve te fundit i kane fituar bankieret. Shqiptaret po tregohen kocke e forte kunder tyre. Ndoshta beteja do vazhdoje edhe pak pas kesaj date simbolike dhe ndoshta te kuqe.kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Selver Mackaj 2

Selver Mackaj 1

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks